Penziony, hotely a další ubytování

Výrazné úspory přinášejí tepelná čerpadla provozovatelům penzionů, hotelů a dalších ubytovacích zařízení. G-TERM instaloval svá tepelná čerpadla v několika zajímavých projektech.

V drtivé většině případů jsme v těchto zařízeních instalovali systém země-voda nebo voda-voda.

Vzhledem k tomu, že v penzionech a hotelích je třeba dosáhnout většího výkonu tepelných čerpadel, používají se proto především řady:

DS 5023
DS 5051
DS 5110

Centrum zdravého bydlení, Sirá

Bývalý zemědělský statek se přeměnil na dům se 13 byty. Tepelnou pohodu a ohřev teplé vody v domě zajišťuje tepelné čerpadlo Waterkotte DS 5030.3. Jako primární zdroj energie slouží tři 95 metrů hluboké suché vrty.
Hotel Perun, Slovensko

Tepelné čerpadlo Waterkotte DS 5043.3 o výkonu 44,9 kW vytápí a ohřívá vodu v tatranském hotelu Perun. Jako primární zdroj energie slouží voda o teplotě 10 stupňů celsia z vydatné studně.
Dům s pečovatelskou službou, Bohy

Dům pro seniory s 16 malometrážními byty vytápí tepelné čerpadlo Waterkotte DS 5051.3 o topném výkonu 39,1 kW. Tepelné čerpadlo také ohřívá teplou vodu. Jako primární zdroj energie slouží šest suchých vrtů hlubokých 93 metrů.
Hotel Partizán Tále, Slovensko

Malebný a rozlehlý hotel na Slovensku získává teplo pro ohřev teplé užitkové vody a vody pro bazén díky tepelnému čerpadlu Waterkotte 5161.3 o výkonu 103 kW. Jako zdroj tepla slouží pramen vzdálený zhruba 2 kilometry od hotelu.